Kamieńskie Młyny

O wsi

Kamieńskie Młyny to jedno z sołectw gminy Woźniki (powiat lubliniecki, woj. śląskie). Ta licząca 200 lat wieś, położona na przepięknych, zielonych terenach, wśród bogatych w faunę i florę lasów, swoje walory turystyczne zawdzięcza również bliskiemu sąsiedztwu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny powstało w czerwcu 2000 r. Prowadzi przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum.

Stowarzyszenie jest animatorem życia kulturalnego wsi: organizuje zabawy i festyny dla dorosłych i dzieci. Wybudowało plac zabaw dla dzieci i boisko do siatkówki plażowej. Współpracuje z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną i klubem piłkarskim "Warta". Stowarzyszenie pracuje również w Lokalnej Grupie Działania, w programie "Brynica to nie granica".

 

O szkole

Otoczony zielenią budynek, w którym mieszczą się: przedszkole, szkoła i gimnazjum, jest położony w centrum wsi.

Niepubliczna szkoła w Kamieńskich Młynach (o uprawnieniach placówki publicznej) powstała w miejsce zlikwidowanej szkoły podstawowej, prowadzonej wcześniej przez Gminę Woźniki.

Szkoła z powodzeniem zabiega o sojuszników, którzy wspierają jej działalność, a nauczyciele, uczniowie i rodzice podejmują działania służące całej lokalnej społeczności.

Do tradycji szkoły należy organizowanie imprez i uroczystości rodzinnych (takich jak Dzień Górnika, dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, spotkania Wigilijne i Dni Otwarte Szkoły), troska o miejsca pamięci narodowej i kultu religijnego.

Szkoła ma pracownię komputerową, bibliotekę (także multimedialną) i czytelnię, a także salę gimnastyczną, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci i boisko do siatkówki. Bierze udział w konkursie Rozczytane Wsie, a podczas żniw stara się zorganizować dzieciom czas wolny w prowadzonej dzięki pomocy studentów Zielonej Szkole.


›› Galeria zdjęć

 

Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Kamieńskie Młyny

Więcej…