Korzecznik

O wsi

Korzecznik to mała wieś, położona 15 km od Kłodawy, w powiecie kolskim (wschodnia Wielkopolska). Aby ją odwiedzić, trzeba tylko trochę zboczyć z trasy A-2.

Turystów przyciąga w okolice Korzecznika ciekawe, zróżnicowane ukształtowaniu terenu, młodsze i starsze lasy przeplatające się z polami uprawnymi i piękne jezioro rynnowe. W lasach można spotkać dziko żyjące zwierzęta i ptaki: sarny, dziki, lisy, zające, bażanty i kuropatwy.

W najbliższym sąsiedztwie Korzecznika działają dwa gospodarstwa agroturystyczne i dwie zagrody z końmi pod wierzch. W odległości ośmiu kilometrów, w miejscowości Brdów, znajduje się zabytkowy klasztor o.o. Paulinów.

Atrakcją tej okolicy jest istniejąca od niedawna podziemna trasa wycieczkowa w Kopalni Soli w Kłodawie. Niezapomnianych wrażeń dostarcza wyprawa 600 metrów pod ziemię, gdzie można zobaczyć ogromne komory powstałe po wydobyciu soli, pospacerować korytarzami wykutymi w kolorowych złożach, obejrzeć zabytkowe maszyny i urządzenia używane dawniej w kopalni.


 

 

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie ,,Z edukacją w przyszłość” w Korzeczniku działa od 2002 roku na rzecz edukacji i integracji środowiska lokalnego. Od 2004 r. prowadzi zlikwidowaną przez samorząd szkołę podstawową, a od 2005 r. – niepubliczne przedszkole i Centrum Kształcenia Ustawicznego dla dorosłych.

Więcej…
 

Kontakt

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Lokalnego "Z edukacją w przyszłość" w Korzeczniku

Więcej…