Barnówko › O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko "Nasza Szkoła" zostało założone w 2004 r. przez mieszkańców tych wsi i rodziców uczniów.

Naszym głównym celem jest prowadzenie – zgodnie z założeniami programu Mała Szkoła opracowanego przez FIO – Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku, a od 2008 r. również Niepublicznego Małego Przedszkola „Leśne Skrzaty”.

Stowarzyszenie wspólnie ze szkołą i przedszkolem aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym gminy i powiatu. Pielęgnuje i sadzi drzewa i krzewy, ratuje zagrożone kasztanowce, bierze udział w akcji „Sprzątanie Świata”, pomaga w utrzymaniu czystości we wsi.

Wspieramy inicjatywy społeczne i współpracujemy z innymi organizacjami i instytucjami, w szczególności ze szkołami prowadzonymi przez stowarzyszenia.

Należymy do Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”.


 

Stowarzyszenie Edukacyjne na Rzecz Rozwoju Wsi Mostno, Więcław, Łazy i Barnówko "Nasza Szkoła" ma status organizacji pożytku publicznego, uprawnionej do otrzymywania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

Nr KRS: 0000206099

 

Zarząd:

Krystyna Kisała – prezes
Janusz Fabiańczyk – wiceprezes
Lidia Kunisz – sekretarz
Marek Miołajczak – skarbnik
Grzegorz Kucharski – członek

 

 

» Powrót na stronę główną miejscowości
» Galeria zdjęć