Gardzienice


O gminie

O gminie

Zabytkowe pałace i dworki, rezerwaty i pomniki przyrody, spacery po pięknej dolinie rzeki Giełczew i uroczych szlakach leśnych, wypoczynek nad stawami w dolinie Sierotki – to tylko niektóre spośród atrakcji, jakie oferuje turystom gmina Piaski.

Więcej…
 
O powiecie

O powiecie

Powiat świdnicki jest najmniejszym, a jednocześnie jednym z najpiękniejszych powiatów w woj. lubelskim. Atrakcyjnie położony w centrum województwa, przy drodze krajowej łączącej Lublin ze wschodnią granicą Polski, oferuje zarówno duże możliwości inwestowania, jak i walory przyrodniczo-krajobrazowe.

Więcej…
 
O zabytkach

O zabytkach

Zespół pałacowy w Gardzienicach tworzą trzy budynki: dwór – pałac z początku XVII w., oficyna dworska z XVII w. i oficyna gospodarcza z II połowy XIX w., zgrupowane wokół dawnego dziedzińca.

Więcej…
 
O historii

O historii

W dolinie rzeki Giełczwi już w czasach prehistorycznych (6–4 tys. lat p.n.e.) mieszkali ludzie zajmujący się rolnictwem. Pierwsze wzmianki o Gardzienicach sięgają średniowiecza. W 1409 roku wieś była już własnością szlachecką.

Więcej…
 
O szkole

O szkole

Pierwszą polską szkołę w Gardzienicach zorganizowano po odzyskaniu niepodległości i wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Nauczanie w niej odbywało się również pod okupacją hitlerowską.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2